Postet nga: zvicra

Kurti zhvilloi takim virtual me ish-presidenten e Zvicrës, diskutuan për raportet Kosovë-Zvicër

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur një takim online me ish-presidenten e Zvicrës, Micheline Calmy-Rey, më 10.05.2024, e cila kishte shërbyer edhe si ministre e Punëve të Jashtme në ...

Zvicra do të organizojë konferencë ndërkombëtare për paqe në Ukrainë

Qeveria e Zvicrës ka thënë të mërkurën se do të jetë nikoqire e një konference ndërkombëtare të nivelit të lartë në muajin qershor pë...

Agresioni rus ndaj Ukrainës dhe mundësia e bisedimeve për paqe

Ukraina dhe partnerët e saj të huaj mund ta ftojnë Rusinë në një takim të nivelit të lartë, në të ardhmen, për të diskutuar mbi mundësinë që ...

Kosova barazon rezultatin me Zvicrën

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar golin e barazimit ndaj Zvicrës në stadiumin “St. Jakob-Park” të Baselit.

Kosova luan në udhëtim te Zvicra

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot (e shtunë) në udhëtim ndaj Zvicrës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024.

Kjo është renditja në grupin ku është Kosova, prin Zvicra

Kosova dhe Zvicra kanë ndarë sonte pikët në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e rëndësishme për kualifikimet e Kampionatit Europian të futbollit. Me këtë barazim, Kosova ...

Kosova dhe Zvicra ndajnë pikët, Muriqi barazon në sekondat e fundit të ndeshjes

Kosova dhe Zvicra kanë ndarë pikët në ndeshjen kualifikuese për “Euro 24”.

“Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj një herë në Kosovë...”, reagimi i Shaqirit për ndeshjen e sotme

Xherdan Shaqiri ka shfrytëzuar profilin e tij privat në Instagram për të treguar se po i plotësohet ëndrra për të luajtur një herë në Kosovën ...