Foto: FIBA Basketball World Cup

Gjermania kampione e botës në basketboll, e mposht Serbinë në finale

Gjermania ka fituar kampionatin botëror në basketboll, duke mposhtur në finale Serbinë me rezultat 83-77.

Në një ndeshje të fortë dhe shpesh dramatike, gjermanët ishin më të mirë, duke u shpallur kampion për herë të parë në histori./Telegrafi.com