Postet nga: blerta deliu- kodra

Deliu-Kodra: Kurti bëri lojë fjalësh rreth Asociacionit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se në seancën e ardhshme do të diskutohet pë...

PDK kërkon shkarkimin e ministres Rozeta Hajdari

Partia Demokratike e Kosovës i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti që ta shkarkojë nga detyra ministren e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë, Rozeta Hajdari.

Deliu-Kodra: Shpresojmë që shumë shpejt BE do e njohë edhe meritën e Kosovës

Me rastin e hajpjes së negociatave të Shqipërisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian, deputetja nga Partia Demokratike e Kosovë (PDK), Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se ...

Aliu për pretendimet e PDK-së: Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me prokurorinë

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu i është përgjigjur pretendimeve të PDK-së bazuar nga gjetjet e raportit të Zyrës Kombëtare të Auditimit.

PDK: Ftojmë Prokurorinë që të hetojë aferat korruptive në Ministrinë e Infrastrukturës

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra, ka deklaruar se pretendimet e PDK-së se Ministria e Infrastrukturës ka lidhur 42 kontrata për punë ...

Deliu Kodra, deklarohet për tarifat e energjisë, kërkon të kthehen tarifat e vjetra

Blerta Deliu Kodra, në emër të grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, tha se njehsorët elektrik si matës të energjisë elektrike nëpër shtë...

PDK kërkon debat parlamentar për politikën e jashtme

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra, tha se si grup parlamentar kanë kërkuar debat në Kuvendin e Kosovës lidhur me politikën e jashtme.

Deliu-Kodra: Presidentja po hesht karshi deklaratës të frikshme të bashkëshortit të saj kundër mediave

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka thënë sot në seancën e Kuvendit se presidentja Vjosa Osmani po hesht karshi deklaratës së bashkëshortit ...