Postet nga: Serbia

Departamenti amerikan i Shtetit: Ndalimet arbitrare të qytetarëve dhe policëve të Kosovës, veprime përshkallëzuese

Departamenti amerikan i Shtetit i ka bërë thirrje Serbisë të vetëpërmbahet nga veprimet e njëanshme dhe të pakoordinuara, dhe ka thënë se pret lirimin e ...

Shqiprim Arifi dhe “Alternativa për Ndryshim” dënohen për vendosjen e flamurit kombëtar në Bujanoc

55 mijë dinarë është dënimi që ka pranuar partia “Alternativa për Ndryshim” për vendosjen e flamurit shqiptar në selinë e saj në Bujanoc. Nga kjo gjobë, 5 mijë dinarë ...

Ndalimi i policëve të Kosovës nga Serbia, reagon ambasadori gjerman Jorn Rohde

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se ndalimi i qytetarëve dhe policëve kosovarë nga autoritetet e Serbisë është i papranueshëm.

Kurti: Të gjithë policët e ndaluar në Serbi janë liruar, përveç zëvendësdrejtorit Jankoviq

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës nga radhët e komunitetit serb, Dejan Jankoviq, vazhdon të mbahet në burg ...

Diplomimi i 446 kadetëve, Osmani: 5 policë po mbahen peng nga Serbia, aleatët tanë të ngrisin zërin

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani u bëri thirrje aleatëve ndërkombëtarë që t’i rrisin përpjekjet dhe t’i "ndalin mizoritë" nga ana e Serbisë, pasi ...

MPB dënon ndalimin nga autoritetet serbe të zv.drejtorit të Policisë së Kosovës dhe të disa policëve

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se në bazë të informacioneve që posedon deri më tani kanë qenë 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës (...

BE për ndalimin e autobusëve: Serbia ka shkelur marrëveshjen për lëvizjen e lirë

Bashkimi Evropian është i informuar për rastin e ndaljes së udhëtarëve dhe autobusëve nga Kosova nga autoritetet e Serbisë dhe është duke ndjekur situatën pë...

Vazhdojnë rrugën disa prej autobusëve që u ndalën në kufirin Serbi - Kroaci

Një pjesë e autobusëve me targa të Kosovës, që ishin ndaluar nga autoritetet serbe në pikën kufitare me Kroacinë, tashmë kanë filluar që të vazhdojnë rrugën ...