Postet nga: Serbia

Shefi i kabinetit të Konjufcës: Serbia po vazhdon bllokimin e kamionëve në kufi

Kreshnik Ahmeti, Shef i Kabintetit të ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufca, ka thënë se shteti serb po vazhdon bllokimin e kamionëve tregtarë të destinuar për Kosovë.

Gjuriq: Një ekip epidemiologësh do të dërgohen në Mitrovicë të Veriut

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka bërë të ditur se një ekip i epidemiologëve do të dërgohen në ...

Transportuesit e grurit nuk po lejohen të futen në Serbi për të marrë grurë

Pikat kufitare serbe nuk po lejojnë transportues të ndryshëm të hynë në Serbi për të ngarkuar grurë.

9 ushtarë serbë rezultojnë pozitivë me COVID-19

Nëntë ushtarë të ushtrisë së Serbisë kanë rezultuar pozitiv për koronavirus, ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin, raporton Balkan Insight.

Coronavirusi - Mali i Zi refuzon donacionet nga Serbia

Ambasadori serb në Mal të Zi, Vladimir Bozoviq ka thënë se Serbia do të dhurojë pesë respiratorë, pavarësisht faktit se qeveria malazeze e refuzoi këtë ofertë, raporton ...

Gjendja e jashtëzakonshme, Serbia pezullon zgjedhjet parlamentare

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme shkaku i pandemisë Coronavirus, ka pezulluar zgjedhjet parlamentarë në Serbi të parapara për datën 26 Prill.

Presidenti i Malit të Zi: Janë vënë në lëvizje mekanizmat për një ‘Serbi të Madhe’

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq e ka akuzuar Serbinë dhe Rusinë për përdorimin e Kishës Ortodokse Serbe për të minuar qeverinë pro-perëndimore të ...

Hoti: LDK nuk rri në qeverinë që s’e ka përkrahjen e ndërkombëtarëve

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti nuk është dakorduar me partnerët e koalicionit para se të vendoste kushte ...