Postet nga: gjermania

Gjermania kërcënon Rusinë me sanksione

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka ngritur mundësinë e sanksioneve ndaj Rusisë nëse Kremlini nuk jep informacion shpejt për helmimin e dyshuar të liderit ...

Ministrja Haradinaj: Gjermania me rol vendimtar në dialog, si në kohën kur rrëzoi idetë e rrezikshme të kufijve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka bërë të ditur se  sot në Ambasadën e Kosovës në Berlin, ka pasur takim me ...

Navalny arrin në Gjermani, është “në gjendje stabile”

Avioni me të cilin është transportuar lideri opozitar rus, Aleksei Navalny ka ateruar në Berlin.

Merkel nuk ka biseduar me presidentin bjellorus, thotë qeveria gjermane

 

Osmani takoi ambasadorin e ri të Gjermanisë

 

ShSKUK pranon donacion me maska e denzifektues nga Gjermania

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj dhe Ambasadori i ri i Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde morën  pjesë sot në ceremoninë e dorëzimit ...

Jörn Rohde ambasadori i ri gjerman në Kosovë

Jörn Rohde pritet të jetë ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë pas largimit të Christian Heldt. Njoftimin për këtë e ka bërë vet Heldt pë...

Zyrtarët gjermanë e lusin Kongresin Amerikan t'i ndalë planet e Trumpit

Drejtuesit e katër shteteve gjermane u kanë kërkuar ligjvënësve të Kongresit të SHBA-së, që të bllokojnë planet e presidentit amerikan, Donald Trump për të ulur ...