Postet nga: gjermania

Gjermania i dhuron Kosovës teste të COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Republikës Federale të Gjermanisë do t’i dhurojë sot Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, përkatësisht IKSHPK-së RT-PCR teste ...

Tri pyetje, tri përgjigje të Tim Judah rreth dialogut Kosovë - Serbi

Përpjekje serioze janë duke u bërë nga BE-ja për të filluar dialogun Kosovë-Serbi, që ka ngecur që nga viti 2018. Shumë takime janë caktuar mes Kryeministrit të ...

Kosova pret "dorën" gjermane në Bashkimin Evropian për liberalizimin e vizave

Nga 1 korriku, Gjermania mori drejtimin gjashtëmujor të Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian, në kohën kur vendet po përballen me gjendjen dhe pasojat e pandemisë ...

Prioritetet e Gjermanisë për Kosovën, pas marrjes së Presidencës së BE-së

Përmes një paraqitje online nga ana e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë u shënua kalimi nga Kroacia te Gjermania i Presidencës së Këshillit të ...

Presidenca e Këshillit të BE-së kalon te Gjermania, këto janë prioritetet gjermane

Përmes një paraqitje online nga ana e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë u shënua kalimi nga Kroacia te Gjermania i Presidencës së Këshillit të ...

Franca dhe Gjermania presin që dialogu Kosovë- Serbi të fillojë së shpejti

Ambasada e Francës në Kosovë përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’ ka shkruar se Franca dhe Gjermania presin që dialogu Kosovë-Serbi të fillojë së shpejti.

Ambasadori gjerman: Jemi për një Kosovë të pakorruptuar, jo për një shtet që shërben si dhuratë vetëm për disa

21 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara.

Hoti në takim me ambasadorin gjerman, biseduan për prioritet e Qeverisë dhe dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanis, Christian Heldt, me të cilin diskutoi zhvillimet politike në Kosovë dhe bashkëpunimin midis Kosovës ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!