Postet nga: kampionati botëror

Gjermania kampione e botës në basketboll, e mposht Serbinë në finale

Gjermania ka fituar kampionatin botëror në basketboll, duke mposhtur në finale Serbinë me rezultat 83-77.

Si ndodhi që ‘bishti’ i Lionel Messit ta rishpërfaqë racizmin e mediave perëndimore?

Manteli arab i njohur si "bisht', ishte një shenjë respekti për Messin pas fitores së tij në Kupën e Botës. Mirëpo, redaksitë injorante nuk do ta ...

Messi vs Mbappe: Cilët bashkëlojtarë të tjerë do të përballen në finalen e Kupës së Botës?

Argjentina dhe Franca do të luajnë për Kupën e Botës “Katar 2022” të dielën pasdite. Mes dy skuadrave, ka disa nga lojtarët më të mirë në ...

FIFA gjobit Serbinë

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA në lidhje me flamurin me hartën e Serbisë, që përfshinte edhe Kosovën, bashkë me mbishkrimin "Jo dorëzim" ...

FIFA inicion edhe një procedurë disiplinore ndaj Serbisë

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka nisur procedura disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë, lidhur me dyshimet për shkelje gjatë ndeshjes me Zvicrën.

Argjentina merr fitoren e parë në 'Katar 2022', Messi regjisor i triumfit ndaj Meksikës

Përfaqësuesja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Meksikës në ndeshjen e vlefshme për Grupin C në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Skuadra e abuzuar e Katarit 2022

Ngjarja që Katari ka pritur nga viti 2010, është gati për të nisur.

Katari rekruton forca të huaja sigurie për Botërorin 2022

Për sigurinë e tifozëve dhe të vizitorëve të Kampionatit Botëror të Futbollit Katari ka rekrutuar roje nga forca të armatosura të vendeve të tjera.