Ilustrim: NASER FEJZA

Parashikimi i motit për sot

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 27°C.

Sipas Meteo Kosova, era do fryjë fryjë nga drejtimi i jugperëndimit dhe juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, prej 17-44 km/h. /Telegrafi/