Postet nga: aeroporti i prishtinës

Policia jep detaje në lidhje me vjedhjen në Aeroportin e Prishtinës

Policia e Kosovës ka dhënë informacione shtesë në lidhje me raportimin e saj të cilësuar si ‘vjedhje e rëndë’ në Aeroportin e Prishtinës.

Vidhen pajisje të radarëve në Aeroportin e Prishtinës

Dje në Aeroportin e Prishtinës ka pasur vjedhje të pajisjeve mekanike të radarëve civil të paketuar.

Vetëm sot, afër 10 mijë bashkatdhetar aterojnë në Prishtinë

Mbi 35 fluturime dhe mbi 9 mijë bashkatdhetar në 24 orët e fundit kanë ateruar në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës.

Bashkatdhetarët ia mësyjnë Kosovës, dhjetëra fluturime në Aeroportin e Prishtinës

Dhjetëra aeroplanë sot kanë aderuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës gjatë të shtunës.

Ndryshimet në vendimin për fluturimet në Aeroportin e Prishtinës

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku kanë aprovuar masat kundër COVID-19 të cilat janë propozuar sot nga ana e kryeministrit Hoti në një konferencë ...

Aeroporti i Prishtinës: Nuk ka kufizime në pranimin e udhëtarëve

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari" ka njoftuar se nuk ka kufizime në pranimin e udhëtarëve pavarësisht nacionalitetit të tyre.

Aeroporti i Prishtinës është rihapur sot për fluturime

Nga sot ka rifilluar operimi i plotë i fluturimeve të rregullta në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari". Kjo pasi që Qeveria ditë më parë mori vendim ...

Vendimi i Qeverisë: Aeroporti i Prishtinës hapet më 28 qershor, çdo udhëtar duhet ta ketë testin për COVID-19

Me propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, me rekomandimet e IKShPK-së, është marrë vendim që Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ të hapet nga ...