Postet nga: moti

Moti nesër - reshje shiu e bore, të enjten i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore, ndërsa të enjten mot kryesisht ...

Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijim

Sipas parashikimeve të meteorologëve, dita e martë do të vijoj me vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

Moti për ditën e sotme, diell por edhe me vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik.

Moti për sot dhe përgjatë vikendit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se sot dhe nesër në vijim vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik. Në kë...

Moti për ditën e sotme

Sot mbi vendin tonë në mëngjes do të jetë mot i kthjellët dhe i ftohtë , ndërsa gjatë ditës me vranësira dhe i freskët, kurse ...

Bora zbardh Prishtinën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën pritet të mbajë mot i ftohtë dhe me kushte për reshje shiu dhe bore.

Moti nesër me shi e borë, pasnesër me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

Mot i ndryshueshëm në pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e dytë e muajit prill do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm.