Postet nga: parashikimi i motit

Moti në Shqipëri, me diell dhe erë relativisht intensive në bregdet

Moti sot në Shqipëri do të jetë i kthjellët dhe plot orë me diell, me përjashtim të vranësirave të pakta kalimtare në relievet malore.

Sot mot i vranët, i përcjellë me rënie të temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët i përcjellë me rënie të temperaturave për 9-11 gradë Celsius.

Moti sot në Shqipëri, temperaturat pësojnë rritje graduale

Masat  ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të ndikojnë Shqipërinë sot dhe në fillim të javës që vjen.

Moti sot, i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore me presion të rritur atmosferik.

Moti sot, i ftohtë dhe me reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i vranët dhe herë pas here me reshje bore.

Moti në dy ditët e ardhshme, rikthehet shiu dhe bora, rrezik për vërshime në Dukagjin

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar rreth kushteve atmosferike në dy ditët  e ardhshme në vend. Instituti ka paralajmëruar se pritet të ketë vërshime në disa ...

Shqipëri, sot mot me diell e i ngrohtë, nesër me shi

Gjatë ditës së sotme, moti në Shqipëri do të jetë i mirë, kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin e vranësira të pakta kalimtare.

Moti sot me diell e temperatura deri në 15 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot moti do të jetë stabil, me diell dhe vranësira të pjesshme, më të theksuara rrëzë maleve.