Foto: KALLXO.com

Aksion i gjerë në disa lokacione në Kosovë kundër fajdeve dhe detyrimit, i dyshuar edhe një polic

Një aksion i gjerë është duke u zhvilluar nga Inspektorati Policor i Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës në disa lokacione të ndryshme në Prizren, Malishevë e Prishtinë.

Aksioni po zhvillohet nën dyshimin se persona të ndryshëm janë përfshirë në vepra penale fajdesë, detyrimit dhe skemave piramidale.

KALLXO.com mëson se në mesin e të dyshuarve është edhe një zyrtar policor.

I njëjti po dyshohet për fajde e detyrim.

Hetimi ndaj këtij rasti siç mëson KALLXO.com ka nisur javë më parë.

Nën masa të fshehta IPK ka arritur që të sigurojë prova të mjaftueshme se polici i dyshuar është përfshirë në vepra penale.

Tutje, siç mëson KALLXO.com, ai eshtë njëri nga të dyshuarit kryesor në këtë aksion.

Aksioni i cili filloi në orët e mbrëmjes është koordinuar nga Prokuroria e Prizrenit.

Më poshtë gjeni foto ekskluzive nga aksioni i gjerë:

Foto: KALLXO.com
Foto: KALLXO.com
Foto: KALLXO.com
Foto: KALLXO.com
Foto: KALLXO.com
Foto: KALLXO.com