Postet nga: Malishevë

Mësimdhënësit e Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë unanimisht për vazhdimin e grevës

Kolektivi i Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë sot ka votuar unanimisht pro vazhdimit të grevës që ka filluar që më shumë se një muaj.

Dëgjohen dy dëshmitarë në rastin e Zonës Ekonomike në Malishevë

Në Gjykatën e Prishtinës sot u paraqitën Shkëlzen Morina dhe Ruzhdi Begaj në cilësinë e dëshmitarëve për rastin e Zonës Ekonomike ...

Rrahje mes 4 personave në Malishevë, konfiskohen një boks i hekurit, një brisk dhe një elektroshok

Policia e Kosovës raporton për një rrahje mes 4 burrave në fshatin Banjë të Malishevës, ku si pasojë 2 persona kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar ...

Dëmtohen pyjet në Malishevë, Komuna kërkon ndihmën e Policisë

Komuna e Malishevës ka njoftuar se drejtori i Drejtorisë për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Sylë Dukolli, takoi komandantin e stacionit policor në Malishevë, kapitenin Azem Krasniqin.

Kanosi vëllain për një borxh, arrestohet

Një burrë në Malishevë është arrestuar pasi që dyshohet se ai ka kanosur vëllain e tij lidhur me një borxh.

Sulmohen dy policë në Malishevë, i dyshuari është një shtetas holandez

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Holandës në Malishevë pasi i njëjti kishte urdhër arrest nga gjykata.

Apeli e liron nga akuzat për korrupsion ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj

Ish-kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, është liruar nga akuza për korrupsion nga Gjykata e Apelit.

Aksident në Malishevë, 5 të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur sot pasdite në dalje të Malishevës, në drejtim të fshatit Banjë.