Postet nga: duhan

480 kilogramë duhan i përpunuar sekuestrohet në Dobërçan të Gjilanit

Policia e Kosovës njofton se ka sekuestruar 480 kilogramë duhan të përpunuar, me ç’rast ka parandaluar një rast të kontrabandës me mallra.

Sekuestrohen rreth 500 kg duhan në Viti, dyshohet se u kontrabandua nga Maqedonia e Veriut

Policia e Kosovës ka sekuestruar rreth 500 kilogramë duhan që dyshohet të jetë kontrabanduar.

Zbulohet një punëtori për prodhimin e duhanit në Viti

Dogana e Kosovës ka arritur që të zbulojë një punëtori të improvizuar për grirjen dhe paketimin e duhanit në qytetin e Vitisë.

Faton Peci jep detaje për aksionin e mbrëmshëm "anti-duhan"

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka njoftuar se pas inspektimeve të djeshme në tërë Kosovën janë shqiptuar një numër i konsiderueshëm i gjobave në lidhje ...

Leposaviq, nën kërcënimin e armës qytetarit i vidhen 27 pako me cigare

Një grabitje është raportuar të ketë ndodhur më 20 korrik rreth orës 21:30 në Leposaviq.

600 kilogram duhan tentohen të futen në Kosovë përmes kuajve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë mbrëmjes së djeshme ka konfiskuar gati 600 kilogram duhan të cilat thuhet se ishin kontrabanduar përmes katër kuajve nga Maqedonia ...

Trembëdhjetë të akuzuarit për kontrabanim të 80 mijë kilogramëve duhan, thonë se janë të pafajshëm

Trembëdhjetë të akuzuarit të përfshirë në kontrabandimin e 80 mijë kilogramëve duhan, janë deklaruar të pafajshëm në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur sot në gjykatë...

Kapet sasi e madhe e duhanit të kontrabanduar

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës, Policia e Kosovës dhe ATK kanë bastisur dy lokacione ku është hasur në mallra të kontrabanduara, të gjitha janë konfiskuar.