Postet nga: Prizren

Arrest shtëpiak ndaj të miturit të dyshuar për therrje me thikë

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të miturit L.K., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale:  lë...

Mytaher Haskuka akuzon asamblistët e partisë së tij për sabotim të projekteve për Prizrenin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, tashmë ka filluar të ketë probleme edhe me asamblistët e partisë së tij për kalimin e projekteve në Asamblenë Komunale.

Hidrocentrali në Drinin e Bardhë, banorët shprehin shqetësimet në dëgjimin publik

Kompania ‘EcoDri’, e cila po planifikon të ndërtojë një hidrocentral të llojit digë në grykën e lumit Drini i Bardhë, ka nxitur reagimin e banorëve të fshatrave ...

Dënohen me 1 vit burg dhe 500 euro gjobë të akuzuarit për vjedhje të rëndë

Gjykata e Prizrenit, ka shpallur fajtorë të akuzuarit E.Sh., dhe A.K., pasi që të njëjtit në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale, vjedhja e rëndë.

Ia mori 2650 euro për t`ia liruar nga burgu familjarin, gjykata merr këtë vendim ndaj të dyshuarit

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj të pandehurit G. K., për veprën penale të mashtrimit.

Prizren, arrestohen të dyshuarit për vjedhjen me forcë të zinxhirit të arit nga qafa e qytetares

Policia e Prizrenit njofton se ka arritur të identifikojë dhe arrestojë dy persona, për të cilët dyshohet se janë autorë të një vjedhjeje të rëndë në më...

I mituri në Prizren theret me thikë duke tentuar të ndalojë rrahjen

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i mitur në Prizren është therur me thikë.

Prizren, arrestohet qytetari që dyshohet se mashtroi dhe u prezantua rrejshëm si zyrtar i Kuvendit të Kosovës

Një person është arrestuar në Prizren nën dyshimin se ka mashtruar një qytetar duke ia marrë 2,650 euro dhe duke u paraqitur si zyrtar i Kuvendit të Kosovës.