Postet nga: banjskë

Kurti në takim me emisarin Peach: Kontingjenti prej 200 ushtarëve britanikë në Kosovë po i kontribuon situatës së sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, lordin Stuart Peach, ...

Detaje nga takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

Roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë dhe paqen në vend, krahas zhvillimeve të fundit në vend dhe rë...

Osmani: Adresë e presionit duhet të jetë Beogradi që nuk po zbaton marrëveshjet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencë me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se dialogu është i suksesshëm vetëm kur të ...

Tahiri i PDK-së: Kurti të përgjigjet se pse u lejua Radoiçiqi të largohet nga Kosova

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ablerad Tahiri ka thënë se kryeministri Albin Kurti duhet të përgjigjet në pyetjen se -pse Milan Radoiçiq ë...

​Konjufca: BE-ja të ushtrojë më shumë presion ndaj Serbisë për normalizimin e raporteve me Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka denoncuar përfshirjen e Serbisë në sulmin terrorist në Banjskë në shtator të këtij viti dhe i bëri thirrje ...

Kosova kërkon ndihmë nga rajoni për hetimet e sulmit në Banjskë

Prokuroria në Bosnje e Hercegovinë tha se ka pranuar një parashtresë nga institucionet e Kosovës për të hetuar origjinën e armëve të konfiskuara në Banjskë.

Fabrika e armëve në Serbi pranon se granatahedhës të konfiskuar në Banjskë janë në arkivat e saj të prodhimit

Dy granatahedhës të llojit M93, që u konfiskuan pas sulmit të armatosur në Banjskë të Zveçanit, janë pjesë e arkivit të prodhimit të fabrikës së armëve ...

Armët e grupit terrorist serb që janë konfiskuar nga Policia e Kosovës në Banjskë të Zveçanit Foto: KALLXO.com

Abazoviq tregon a kishte Mali i Zi informata për sulmin që do të ndodhte në Banjskë

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka folur rreth sulmit në Banjskë të Zveçanit, në veri të Kosovës.