Postet nga: Inspektorati Policor i Kosovës

IPK rekomandon suspendimin e policit kryesindikalist, dyshohet se incizoi pa autorizim

Inspektorati Policor i Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka rekomanduar suspendimin e një zyrtari policor, i dyshuar se ka kryer veprën penale “...

Arrestohet një polic, dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se kanë arrestuar një zyrtar policor, më 08.05.2024, pasi dyshohet se ai ka kryer veprën penale ‘Ngacmim seksual’ ndaj një viktime të mitur.

Zubin Potok, qytetari pretendon se është rrahur nga Njësia Speciale, IPK fillon hetimet paraprake

Të shtunën, më 13.04.2014, qytetari i komunitetit serb, Vlado Stevanoviq, ka raportuar në Polici se është keqtrajtuar fizikisht nga disa pjesëtarë të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovë...

IPK mban diskutim publik me banorët në Mitrovicën e Veriut

Inspektorati Policor i Kosovës kanë marrë pjesë në një diskutim publik me banorë, përfaqësues të organizatave joqeveritare dhe atyre të shoqërisë civile në Mitrovicën e ...

Organizata ACDC organizon të enjten diskutim publik për punën e Inspektoratit Policor të Kosovës

Puna, mandati, fushëveprimtaria e juridiksioni i Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK) do të prezantohen në një diskutim publik më 07.03.2024 nga ora 11:00 në ambientet e Qendrës për ...

Kurti e Sveçla vizitojnë IPK-në, diskutojnë për trajtim efikas të rasteve të raportuara nga qytetarët

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, kanë vizituar Inspektoratin Policor të Kosovës, ku janë pritur nga kryeshefi ekzekutiv, Kushtrim Hodaj.

Vrasja e Lulzim Fejzullahut, IPK inicion procedurë disiplinore ndaj zyrtarit policor që ndryshoi raportin fillestar

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka bërë të ditur se ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj zyrtarit policor i cili ka ndryshuar raportin fillestar lidhur me vrasjen e Lulzim ...

Arrestohet një polic, dyshohet se goditi me veturë një fëmijë 

Një fëmijë 10 vjeçar ka marrë lëndime trupore pasi është goditur me veturë në Obiliq.