Postet nga: fajdetë

Detaje për aksionin e Prokurorisë së Pejës gjatë të cilit u arrestuan dy të dyshuar për fajde

Një aksion i Prokurorisë së Pejës ka vënë në pranga një grua nën dyshimin se e njëjta ka kryer vepër penale të fajdesë.

6 të arrestuar për fajde në aksionin e prokurorive të Pejës dhe Gjakovës si dhe të Policisë

Gjashtë persona janë arrestuar nën dyshimin për fajde në një aksion të përbashkët të Prokurorisë së Pejës dhe asaj të Gjakovës si dhe të ...

Eprori i Policisë i dyshuar për fajde lirohet nga burgu

Eprori i Policisë në Drejtorinë e Policisë në Ferizaj, Kadri Kadriu, është liruar nga paraburgimi gjatë ditës së sotme ndërsa masa i është zëvendësuar me arrest ...

Suharekë: Vëllai i të dyshuarit për fajde përfundon në burg, dyshohet se kërcënoi dëshmitarët

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia rajonale për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në Prizren, më 22.10.2019 kishte arrestuar katër persona të dyshuar për veprat penale ...

Hetimet për fajde, i dyshuari kërcënon dëshmitarët

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia rajonale për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në Prizren, njofton se më datë 22.10.2019 kishte arrestuar katër persona të dyshuar pë...

Suharekë, 4 të arrestuar për fajde e detyrim, iu gjetën 37 mijë euro ‘cash’

Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se në bashkëpunim me Njësinë e hetimeve kundër krimeve ekonomike kanë zbatuar urdhëresën e Gjykatës së Prizrenit  për ...

Arrestohet i dyshuari për fajde, i kërkoi ankuesit 38 mijë euro për 3 mijë e 500 euro

Njësiti i Hetimeve të Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të Policisë në Gjakovë ka arrestuar sot një person nën dyshimin se po merrej me fajde.

Rriten fajdetë në rajonin e Prizrenit, për 24 mijë euro ia kërkon 64 mijë

Gjykata e Prizrenit ka vendosur rreth kërkesës së Prokurorisë për paraburgim ndaj personit R.B. nga Sllapuzhani i Suharekës, i arrestuar nën dyshimin për ...