Postet nga: skemat piramidale

Detaje nga Prokuroria - Çka u konfiskua në aksionin kundër fajdeve në 4 qytete të Kosovës

13 persona janë arrestuar, në mesin e të cilëve edhe një pjesëtar i Policisë së Kosovës, nga aksioni i djeshëm i Prokurorisë në Prizren kundër fajdes ...

Policia dhe IPK japin detaje për aksionin e përbashkët kundër fajdeve dhe bixhozit në 4 qytete të Kosovës

Operacioni i koduar ‘Toto’, i realizuar nga Policia e Kosovës dhe Inspektoriati Policor i Kosovës (IPK), ka rezultuar me disa të arrestuar, përfshirë edhe një zyrtar policor.

Arrestohet edhe i dyshuari kryesor në rastin e fajdeve, detyrimit dhe bixhozit në Prizren

Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës, në koordinim me Prokurorinë e Prizrenit, kanë arrestuar edhe të dyshuarin e dytë për fajde, detyrim dhe bixhoz në Prizren.

Zyrtari policor i dyshuar për fajde e bixhoz punon në Drejtorinë e Trafikut në Prizren

Një zyrtar policor po konsiderohet si njëri nga të dyshuarit kryesor për fajde, detyrim e bixhoz në Prizren.

Aksion i gjerë në disa lokacione në Kosovë kundër fajdeve dhe detyrimit, i dyshuar edhe një polic

Një aksion i gjerë është duke u zhvilluar nga Inspektorati Policor i Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës në disa lokacione të ndryshme në Prizren, Malishevë ...

Matiqan, 2 të arrestuar për organizim të lojërave të fatit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy persona janë arrestuar nën dyshimin për organizim të skemave piramidale.