// E enjte ORA 20:20

44

10 Tetor 2014

Intervistë me Samuel Zhbogar – Pjesa 2

Life in Kosovo

NDËRLIDHUR

Punësimet
 

Jakup Krasniqi: Nga 43 nipa e mbesa, vetëm 5 a 6 më punojnë në institucione shtetërore

Në shtator të vitit të kaluar, KALLXO.com raportoi për punësimin e Taulant Krasniqit, nipin e Jakup Krasniqit në Ministrinë e Tregtisë. Nipi i kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi u punësua si inspektor i tregut në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, që udhëhiqet nga partia Nisma Socialdemokrate. Në një intervistë për KALLXO.com,  Jakup Krasniqi […]

enver hoxhaj
 

Hoxhaj pas dënimit të Karaxhiq: Moment i rëndësishëm për të gjitha viktimat që kanë vuajtur sistematikisht

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përshëndetur vendimin e Tribunalit të Hagës, i cili e dënoi me burgim të përjetshëm ish kreun politik të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Përmes një postimi në Twitter Hoxhaj se se ku është një moment i rëndësishëm për të gjitha viktimat. “Radovan Karaxhiq kishte një rol kyç në gjenocidin […]

TË FUNDIT

Punësimet
 

Jakup Krasniqi: Nga 43 nipa e mbesa, vetëm 5 a 6 më punojnë në institucione shtetërore

Në shtator të vitit të kaluar, KALLXO.com raportoi për punësimin e Taulant Krasniqit, nipin e Jakup Krasniqit në Ministrinë e Tregtisë. Nipi i kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi u punësua si inspektor i tregut në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, që udhëhiqet nga partia Nisma Socialdemokrate. Në një intervistë për KALLXO.com,  Jakup Krasniqi […]

Instituti i Shëndetit Publik
 

IKSHPK: Furnizimi me ujë nga gypat e azbestit nuk paraqet rrezik për shëndetin

Prania e azbestit në gypat për furnizim me ujë nuk paraqet rrezik për shëndetin e qytetarëve thotë përmes një komunikate Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës. Sipas Institutit, të dhënat nga hulumtimet e shumta epidemiologjike tregojnë se ekspozimi ndaj azbestit ajror të lëshuar nga uji i rubinetit gjatë dusheve ose spërkatjeve është i papërfillshëm. […]

Tash

NA NDIQNI

Jakup Krasniqi: Nga 43 nipa e mbesa, vetëm 5 a 6 më punojnë në institucione shtetërore

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend