Postet nga: Besian Mustafa

Hoti e ministri Mustafa në Suharekë për fushatën e korrje-shirjeve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa dhe kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj kanë marrë pjesë në ...

Ministria e Bujqësisë "rrush" me zëvendësministra

Ministria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, e cila drejtohet nga Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duhet t'u bëjë vend edhe pesë burrave tjerë ...

Ministria e Bujqësisë nënshkruan programin për Zhvillim Rural dhe Pagesave Direkte në vlerë prej 53 milionë euro

Sot është mbajtur ceremonia e nënshkrimit të Programit të Zhvillimit Rural dhe Programit të pagesave direkte.

Kurti u premton ndihmë fermerëve që pësuan nga reshjet e shiut dhe breshrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka vizituar Komunën e Therandës, për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga reshjet.

Besian Mustafa i thotë Kurtit: Jam krenar që jam LDK

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa në mbledhjen e Qeverisë ku janë duke u prezantuar raportet 100 ditore të Qeverisë Kurti, ia dhënë një mesazh shefit të tij ...

A do të ndiqet shembulli i Besian Mustafës për ndërprerjen e kontratave mbi vepër

Ditë më parë, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa njoftoi se shkëputi 60 kontrata “afatshkurta antiligjore”.

Ministri Mustafa ua ndërpret kontratën e punës 60 "të rehatuarve" me kontrata antiligjore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka ndërprerë 60 kontrata afatshkurta pa bazë ligjore.

Kryetari i Vitisë: Të mbështeten fermerët pasi punët e bujqësisë nuk presin

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur në takim ministrin në detyrë të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, me të cilin kanë biseduar lidhur ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!