Postet nga: Dortmund

Policë të Shqipërisë angazhohen në ofrim të sigurisë në ndeshjen Itali-Shqipëri në Dortmund

Punonjësit e Policisë së Shqipërisë janë angazhuar gjatë ditës së sotme, së bashku me kolegët gjermanë, në garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjen e ndeshjes së ...

Borussia Dortmund finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Borussia Dortmund është finalisti i parë i Ligës së Kampionëve pas fitores së sontme (07.05.2024) kundër Paris Saint-Germain.

Leart Paqarada me ekipin e tij eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Leart Paqarada, me ekipin e tij St Paul ka eliminuar ekipin e Borussia Dortmundit nga garat e Kupës së Gjermanisë.

Futbollisti i Dortmund në radarin e Liverpool

18 vjeçari anglez, pjesë e Dortmund, Jude Bellingham po kërkohet nga Liverpool.

Sonte ndeshje të nxehta në Ligë të Kampionëve, Milani në vështirësi për të kaluar tutje

Pas takimeve të ditës së djeshme në Ligën e Kampionëve, edhe sonte pritet të ketë takime interesante. Shumë prej skuadrave do ta mësojnë fatin e tyre ...

Paco Alcacer i shënon gol të bukur nga gjuajtja e lirë Werderit të Milot Rashicës (VIDEO)

Dortmund është duke e mposhtur Werder Bremenin me rezultat 2-0, në 45 minutëshin e parë.

Dortmund e mposht Wolfsburgun dhe rrëmben vendin e parë (Foto)

Dortmundi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Wolfsburgut me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 27-të në Bundesligë.

Dortmund rikthehet te fitoret  (Foto)

Borussia Dortmund është rikthyer te fitoret pas tri barazimeve radhazi në Bundesligen gjermane duke e mposhtur Bayer Leverkusenin me rezultat 3-2.