Postet nga: Biblioteka Kombëtare

Kulmi në renovim, shiu depërton në Bibliotekën Kombëtare

Shiu i cili po vazhdon të bie që nga dita e djeshme ka depërtuar në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”.

Institutit të Historisë i mohohet qëndrimi në “shtëpi” të vet

Objekti i Institutit të Historisë në Prishtinë nuk ka destinim të qartësuar, ndërsa më së paku po i takon Institutit të Historisë.

Ambasadori i ShBA-së viziton ‘Këndin Amerikan’ të librave në Bibliotekën Kombëtare

Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, mbrëmë ka vizituar librarinë ‘Këndi Amerikan’ e cila ndodhet në ndërtesën e bibliotekës kombë...

Ministri dhe Drejtori i Ujësjellësit Flasin për Ujin në Teatër dhe Bibliotekë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka takuar sot kryeshefin ekzekutiv të Kompanisë së Ujësjellësit Rajonal “Prishtina” , Ilir Abdullahun.

Ministri Premton Riparimin e Rrjedhjeve në Bibliotekë dhe Teatër

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi premtoi se do të rregullohen defektet e rrjedhjeve të ujit në katet e poshtme të Teatrit Kombëtar dhe Bibliotekës ...

Blihet Telefon i Shtrenjtë për Kreun e Bibliotekës

Biblioteka Kombëtare e Kosovës (BKK) ka bërë të ditur për publikun se ka nënshkruar kontratë për blerjen e një telefoni mobil.

Delawie: Plagjiatura, Kancer për Institucionet e Arsimit

Kosova duhet të përjashtojë falsifikimet dhe mos të vazhdojë t’i marrë si të zakonshme, tha sot, në hapje të Javës së Bibliotekës, ambasadori amerikan në Prishtinë, ...

40 Mijë Euro për Digjitalizimin e Bibliotekës Kombëtare

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Arsim Bajrami dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. z. Kujtim Shala, nënshkruan memorandum bashkëpunimi për digjitalizimin e ...