Borussia Dortmund finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Borussia Dortmund është finalisti i parë i Ligës së Kampionëve pas fitores së sontme (07.05.2024) kundër Paris Saint-Germain.

Goli i vetëm i ndeshjes, i shënuar nga Mats Hummels në minutën 50, ishte vendimtar për të çuar Dortmundin në finale.

PSG u mposht në stadiumin e tij “Parku i princave”.

Finalisti tjetër do të zbulohet nesër pas përballjes mes Real Madrid dhe Bayern Munich.