Postet nga: Elbert Krasniqi

Kurti takohet me nënkryetaret e tri komunave në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me nënkryetaren e Mitrovicës së Veriut, Katarina Adjançiq, nënkryetaren e Zveçanit, Natasha Tomaniq dhe përmes videolidhjes ...

Ministri Krasniqi: Kur Serbia shkelë marrëveshjet në mënyrë të përsëritur, BE preferon të mos hyjë në detaje

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka reaguar në lidhje me zhvillmet e fundit të çasjes së shtetit serb ndaj anëtarësimit të Kosovës në Kë...

Krasniqi: Konstatimi se po zvarritet procesi për zgjedhjen e kryetarëve të rinj në veri është i padrejtë

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi tha që nënshkrimet e peticioneve për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat e veriut të Kosovës, në...

Ministri Sveçla publikon pamje nga mbyllja e komunave ilegale serbe në rajonin e Dukagjinit - VIDEO

Në aksionin e mbylljes së një komune ilegale serbe në Pejë morën pjesë edhe ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe ai i Adminstrimit të Pushtetit ...

Sveçla, Krasniqi e Atiqi vizitojnë shtëpitë e shqiptarëve në veri mbi të cilat u vizatuan grafite: Kërcënimet nuk na trembin

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ai i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi së bashku me kryetarin e Mitrovicës së Veriut Erden Atiq kanë ...

VIDEO - Mbyllen 4 komuna paralele në Vranisht të Dragashit

Sot në fshatin Vranisht të Dragashit janë mbyllur katër komuna paralele.

Procesi lidhur me peticionet për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat në veri, flet ministri Krasniqi

Ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka bërë të ditur se nga fundi i muajit dhjetor 2023 janë autorizuar katër grupe për mbledhje të nënshkrimeve për ...

Ministri Sveçla viziton brezin kufitar në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, bashkë me atë të Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, sot kanë vizituar brezin kufitar mbi fshatin Bërnjak, në veri ...