array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Fitim Limani

Fitim Limani

Fitimi ka përfunduar studimet Bachelor në Fakultetin Juridik në Universitetin e Gjilanit,kurse studimet Master i ka përfunduar në drejtimin Kushtetues-Administrativ në Universitetin e Prishtinës.Ka kryer disa trajnime profesionale në hartimin e shkresave juridike, pastaj ka punuar edhe në disa projekte me organizata të ndryshme nëpër gjykata. Aktualisht është në përgatitjen e provimit të Jurisprudencës.Në BIRN është angazhuar nga shtatori 2019.

Lirohet nga akuza ish drejtori i Urbanizmit në Gjilan, akuzohej për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Drejtori i Urbanizmit në Gjilan para gjyqit, akuzohet se lejoi ndërtimin e banesave ku ishte paraparë shkolla

Gjilan, Gjykata liron nga akuza fermerin dhe zyrtarin Komunal, akuzoheshin për mashtrim me subvencione

Gjilan, të premten shpallet aktgjykimi në rastin e zyrtarit komunal dhe fermerit

Dyshohet se ka keqpërdorur kartelat bankare, 30 ditë paraburgim të dyshuarit

I premtoi martesë për ta nxitur të kryej marrëdhënie intime, vajza e raporton të dyshuarin në Polici

Gjilan, gruaja me dy fëmijë larohet nga shtëpia, burri e lajmëron në Polici

Arsyetimi i gjykatës për dënimin e asamblistit të PDK-së në Gjilan

Arrest shtëpiak ndaj biznesmenit të dyshuar se fitoi tender 47 mijë euro me dokumente të rreme

Dosja e prokurorisë për biznesmenin që dyshohet se fitoi tender 47 mijë eurosh me dokumente të rreme

Kërkohet 1 muaj paraburgim për personin që dyshohet se fitoi tender me vlerë 47 mijë euro përmes dokumenteve të rreme

Gjilan, ndalohet pronari i një kompanie, dyshohet se fitoi tender përmes dokumenteve të rreme

Drejt fundit gjykimi i të akuzuarve për vrasjen e kushëririt për motive pronësore

Gjilan, tridhjetë ditë paraburgim të dyshuarit për dhunimin e një vajze të mitur

U vazhdohet paraburgimi Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut, të dyshuar për vrasjen e Marigona Osmanit