Postet nga: agron uka

Dosja e prokurorisë për biznesmenin që dyshohet se fitoi tender 47 mijë eurosh me dokumente të rreme

I dyshuar për keqpërdorim në prokurimin publik dhe falsifikim të dokumentit Jasmir Morina, ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me kë...

Gjykimi për rrëmbim, Gjykata ndalon publikimin e deklaratave nën pretekstin se dëmtohet reputacioni i policëve të akuzuar

Të akuzuarit për rrëmbim, zyrtarët policorë Visar Kërqeli dhe Besjan Neziri, si dhe Margona Islami, Valon Kiqina, Flamur Sopi dhe Merita Zymberi edhe sot është dashur ...

Gjykimi për rrëmbim në Gjilan, Gjykata ndalon publikimin e deklaratave të të akuzuarve

Të akuzuarit për rrëmbim, zyrtarët policor Visar Kërqeli dhe Besjan Neziri, si dhe Margona Islami, Valon Kiqina, Flamur Sopi dhe Merita Zymberi, kanë dalë para gjykatë...

Vrasja e Agonis Tetajt, Gjykata cakton seancën

Gjykata e Pejës e ka caktuar datën e seancës gjyqësore ndaj Shaban Gogajt, i cili po akuzohet për vrasjen e Agonis Tetajt.

Dosja e Prokurorisë: Si kërcënoheshin serbët që ta votonin Listën Serbe më 6 tetor 2019

Të akuzuar për cenim të së drejtës së votimit në zgjedhjet parlamentare të vitit 2019, Zharko Dejanoviq dhe Vllasta Bogdanoviq kanë dalur para gjykatësit në Gjilan për ...

Dyshimet se u shtrua asfalt më holl seç parashihej në kontratë, dalin në gjyq zyrtarë të Komunës e pronarë biznesesh

Të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, Salih Kqiku, shef i Zyrës së Prokurimit në Komunën e Gjilanit, ish-drejtori i Urbanizmit, Valon Shefkiu, udhëheqë...

Arrestohet djali i kryetarit të Kollokotit për shitblerje të votës

Djali i kryetarit aktual të komunës së Kllokotit, Bozidar Dejanoviq, është arrestuar mbrëmë nën dyshimin për shitblerje të votës.

Rrëmbimi për shkak të borxhit, i dyshuari me adresë banimi në Serbi dhe në Rahovec

Dy persona dyshohet se janë rrëmbyer për shkak të një borxhi të vjetër nga një person i dyshuar i cili ndodhet në arrati.