Postet nga: Gjykata e Ferizajt

8 vjet mbajti armë në shtëpi, i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë u dënua vetëm me 300 euro gjobë

I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë, Sokol Halili, ishte dënuar në shtator të këtij viti me gjobë prej 300 ...

Ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve, në Gjykatën e Ferizajt u anuluan 128 seanca

Më 24 nëntor, Këshilli Gjyqësor i Kosovës mori vendim për pezullimin e punëve në gjykata. Ky vendim erdhi si pasojë e vendimit të Qeverisë së ...

Apeli ia zbut dënimin të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Pas ankesës së mbrojtjes së të akuzuarit Naser Pajazitaj, Gjykata e Apelit ia ka zbritur dënimin Pajazitajt nga dënim i përjetshëm në dënim me ...

Dyshohet se dhunoi një të mitur për gati tri vjet në Ferizaj, gjykata vendos për të dyshuarin

Një person është dërguar në paraburgim me vendim të gjykatës, nën dyshimin se ka dhunuar një të mitur nën moshën 16-vjeçare.

Vrasja e Marigona Osmanit, konfirmohet aktakuza ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Gjykata e Ferizajt ka konfirmuar aktakuzën ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, të akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit.

Ferizaj, ky është dënimi për të akuzuarin që shkaktoi aksidentin në të cilin u shua familja 5-anëtarëshe

Gjykata e Ferizajt në maj të këtij viti ka publikuar vendimin ndaj të pandehurit E.M., i cili akuzohej të aksidentin q[ ka ndodhur në magjistralen Ferizaj-Shtime në qershor ...

E rrahu gruan se nuk i pëlqeu si e rregulloi shtratin, ferizajasi dënohet nga Gjykata

Gjykata e Ferizajt e ka dënuar me gjobë prej 400 euro një qytetar të Ferizajt, i cili akuzohej se e kishte rrahur gruan pasi nuk i kishte pëlqyer se ...

Vrau gruan e tij para 20 viteve në Gjermani, Gjykata e Ferizajt e dënoi me 10 vite burgim

Gjykata e Ferizajt e ka dënuar me 10 vite burgim unik të pandehurin A.G.V., i akuzuar për vrasjen e gruas së tij më 9 nëntor 2002, në banesë...