Postet nga: gjykata e gjilanit

Ky është vendimi i Gjykatës për kirurgun e Spitalit të Gjilanit që dyshohet për sulm fizik ndaj kolegut

Gjykata e Gjilanit ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë që për kirurgun Luan Mustafa të caktojë masën e arrestit shtëpiak.

Dosja e gjykatës - Si ndodhi vrasja me thikë në Gjilan

Gjykata e Gjilanit ka njoftuar se ka caktuar paraburgimin ndaj D.T., i dyshuar për vrasjen e A.B. në fshatin Dobërçan të Gjilanit, para dy ditë...

Vrasja me thikë në Gjilan, prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin

Një person dyshohet se është vrarë natën e 16 dhjetorit duke u goditur disa herë më thikë në fshatin Dobërçan të Gjilanit.

Diskriminimi në rroga, tetë gjyqtarë padisin KGJK-në

Tetë gjyqtarë nga Gjykata të ndryshme të Kosovës kanë paditur në maj të këtij viti KGJK-në për shkak që diferencës në pagë që ata po pretendojnë ...

Gjilan, 12 vjet burg për të akuzuarin për vrasje të rëndë në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme

Gjykata e Gjilanit e ka shpallur fajtor të pandehurin V.H. për tri pikat e aktakuzës – vrasje e rëndë, armëmbajtje pa leje dhe posedim të narkotikë...

Kthehet në vendin e punës ish-komandanti i stacionit policor në Gjakovë, i akuzuar për keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

Ish-komandanti i stacionit policor në Gjakovë, Kristë Gjokaj, është kthyer përsëri në punë.

I dërgoi fotografi të organit gjenital në Whats App dhe mesazhe të tjera denigruese një gruaje, dënohet me gjobë

Gati tri vjet nga raportimi i rastit, Gjykata e Gjilanit e ka dënuar me burg prej 120 ditësh një burrë për ngacmim seksual. Sipas vendimit të prillit të ...

Arrestohet një avokat, dyshohet për ushtrim të ndikimit

Hetuesit policorë nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në koordinim me Prokurorinë e Prishtinës pas zhvillimit të hetimeve preliminare  sot kanë arrestuar avokatin H.J., ...