Postet nga: falsifikim

Vushtrri, arrestohen tre të dyshuar për falsifikim të monedhave 2 euroshe

Tre persona janë arrestuar nën dyshimin se kanë falsifikuar monedha metalike 2 euroshe.

Policia e Kosoves

Hyri në test në emër të dikujt tjetër në këmbim të parave, policia hap rast për falsifikim

Një gruaje i është hapur vepra penale  e falsifikimit pasi dyshohet se i është nënshtruar një testi për gjuhë të huaj në emër të një personi tjetë...

Sekuestrohen mbi 10 mijë euro, Policia intervistoi shtatë persona për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka intervistuar shtatë persona të dyshuar për falsifikim të parave.

Raportohen dy raste të falsifikimit të diplomave

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës për dy diploma të cilat sipas tij, dyshohet të jenë të falsifikuara.

Gjykimi për krim të organizuar, dëshmitari rrëfen se si punonte shofer i një zv/ministri edhe pse nuk kishte patentë shoferi

Dëgjohen 5 dëshmitarë në rastin e 8 të akuzuarve për krim të organizuar, për falsifikim të dokumenteve me qëllim kontrabandimi me migrantë

Graçanicë, dy të arrestuar nën dyshimin për lëshim të certifikatave të falsifikuara të njohjes së një gjuhe të huaj

Një burrë dhe një grua janë arrestuar dje në Graçanicë nën dyshimin se ata në vazhdimësi kishin siguruar certifikata të njohjes së një gjuhe të huaj, të ...

Policia identifikon një veturë të falsifikuar që po hynte në Kosovë nga Shqipëria

Policia e Kosovës ka identifikuar një veturë të falsifikuar që po hynte nga Shqipëria në Kosovë.

Arrestohen dy persona, dyshohet se me dokumente të falsifikuara tentuan të shesin tokë në vlerë 1 milion euro

Dy persona janë arrestuar për falsifikim të dokumenteve, të cilat i kanë përdorur për të shitur 10 hektarë tokë në vlerë prej një milion euro.