Tërhiqet shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës

Sot është hedhur shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në ambientet e Federatës së Kupës së Kosovës.

Ndeshjet e këtij rundi do të luhen të mërkurën dhe të enjten nga ora 12:30.

Fituesit e ndeshjeve do ta sigurojnë kalimin në rrethin e tretë.

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi do ta nis mbrojtjen e titullit ndaj Kikës nga Liga e Parë.

Orari dhe çiftet e rrethit të dytë të Kupës:

E mërkurë

Ramiz Sadiku – Vushtrria

Feronikeli – Fushë Kosova

A&N – Gjilani

Drenica – Vllaznia P

Besa – Prishtina

Malisheva – Istogu

Flamurtari – Ferizaj

Ulpiana – Vëllaznimi

KEK-u – Trepça

Rahoveci – Ballkani

Trepça’89 – 2 Korriku

Llapi – Kika

Prizreni – Onix

E enjte

Drita – Drenasi

Liria – Dukagjini

Arbëria – Vitia