Postet nga: Akil Gjakova

Vjosa Osmani për triumfimin e Akil Gjakovës: E mira gjithmonë triumfon

Akil Gjakova sot ka shkruar historinë duke e fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë.

Driton Kuka i lumtur me triumfimin e Akil Gjakovës

Akil Gjakova sot e ka shkruar historinë duke e fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në Kampionatin Europian

Akil Gjakova është kampion i ri i Europës në xhudo.

Akil Gjakova në finale të Kampionatit Europian, ia siguron Kosovës edhe një medalje

Akil Gjakova ia ka siguruar Kosovës edhe një medalje në Kampionatin Europian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Akil Gjakova mposht xhudistin rus Musa Mugushkov dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Europianit

Akil Gjakova ka shënuar fitore të madhe në çerekfinale të Kampionatit Europian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Xhudo: Akil Gjakova mbetet pa medalje

Xhudisti kosovar Akil Gjakova është mposhtur në luftën për medalje të bronztë në kategorinë deri në 74 kilogram nga xhudisti Lasha Savdatuashivilli.

Akil Gjakova në gjysmëfinale

Akil Gjakova ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit në Tbilisi.

Xhudo: Akil Gjakova dhe Laura Fazliu synojnë medalje në Tel Aviv të Izraelit

Majlinda Kelmendi sot e fitoi medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në tel Aviv të Izraelit.