Postet nga: bashkimi

Nis gara për Kupën e Kosovës në basketboll

Palestra sportive “Shani Nushi” në Gjakovë do të jetë arena e përballjeve të tetë ekipeve të elitës së basketbollit për Kupën e Kosovës. Gara do ...

Dy OJQ-të që përfituan subvencione nga Komuna e Prizrenit pa i plotësuar kriteret

Dy OJQ kanë përfituar subvencione nga Komuna e Prizrenit, ndonëse sipas auditorit, ato nuk i kanë plotësuar kriteret.

FOTO: Basketboll, Prishtina e mposht Bashkimin

KB Prishtina në kategorinë e vajzave e ka mposhtur Bashkimin me rezultat 78-68, në kuadër të ndeshjes së dytë në fazën finale.

Presidenti 'e harron' Luginën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka tash e disa muaj që është duke përsëritur  idenë e ‘korrigjimit të kufirit’ me Serbinë  brenda dialogut me këtë shtet, ...

Mbushen 110 vjet nga lindja e alfabetit të gjuhës shqipe

Sot mbushen 110 vjet nga mbajta e Kongresit të Manastirit, i cili trasoi rrugën e përdorimit të alfabetit të gjuhës shqipe.

147 vjetori i lindjes së Gjergj Fishtës

Politikani, kleriku, shkrimtari Gjergj Fishta, u lind në fshatin e vogël Fishtë të Zadrimës më 23 tetor 1871.

"Bashkimi" bashkon rivalët e PDK-së dhe VV-së

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur sot ish rivalin e tij në zgjedhjet lokale, Shaqir Totajn, bashkë me klubin kampion në basketboll “Bashkimi”.

Kosova e Shqipëria Bashkohen në Prodhimet Vendore

Kosova dhe Shqipëria duket do t’ia lënë të kaluarës pengesat në eksportin e prodhimeve vendore.