Postet nga: Kupa e Kosovës

‘Torcida’ feston Kupën e Kosovës në qendër të Mitrovicës - VIDEO

Për të gjashtën herë në histori dhe të dy dytën herë radhazi, Klubi i Basketbollit nga Mitrovica “Trepça” ka fituar Kupën e Kosovës.

Trepça mposht Sigal Prishtinën dhe fiton Kupën e Kosovës

Trepça është fituese e Kupës së Kosovës, duke mbrojtur trofeun e fituar vitin e kaluar. Mitrovicasit në finale mundën Sigal Prishtinën me rezultat 74:66 (17:20, 24:20, 17:18, 16:8).

Llapi mbron trofeun e Kupës së Kosovës, mposht me dy super gola Dritën në finale

Llapi ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 2-1 në finalen e Kupës së Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, duke mbrojtur trofeun e fituar një vit ...

Të enjten shorti për gjysmë-finalistët e Kupës së Kosovës në futboll

Ditën e enjte pritet të hidhet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në futboll, kanë njoftuar nga FFK.

Vashat e Bashkimit shpallen fituese të Kupës së Kosovës

Për dallim nga ekipi i Bashkimit në konkurrencën e djemve që nuk arriti që nga Peja ta dërgonte Kupën e Kosovës në Prizren, këtë ...

VIDEO: Festë në Mitrovicë, qytetarët presin ekipin që fitoi Kupën e Kosovës

Qindra qytetarë të Mitrovicës janë mbledhur në sheshin “Agim Hajrizi” për të pritur ekipin e tyre të zemrës – KB Trepça, i cili sonte e fitoi Kupë...

Hidhet shorti për çerekfinalet e Kupës së Kosovës në Futboll, këto janë çiftet

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës në Futboll.

FBK reagon pas sulmit ndaj autobusit të KB Prishtina mbrëmë në Pejë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka reaguar lidhur me sulmin ndaj KB Prishtina.