Postet nga: Fc Prishtina

FC Prishtina shkarkon Ismet Munishin

Klubi kryeqytetas, FC Prishtina ka shkarkuar trajnerin e mirënjohur kosovar Ismet Munishin vetëm disa muaj pas emërimit.

Prishtina – Drita, tifozëve 'Intelektualët' u ndalohet pjesëmarrja

Ndeshja e futbollit mes ekipit kryeqytetas, FC Prishtina dhe atij gjilanas, FC Drita, do të zhvillohet pa prezencën e tifozëve mysafirë në mënyrë të organizuar.

FFK-ja përkujton Blazeviqin: Ishte i dashur për komunitetin e futbollit në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka reaguar pasi që sot ka vdekur trajneri legjendar kroat, Miroslav Ciro Blazeviq.

Ballkani fiton derbin në Gjilan, Prishtina triumfon në Mitrovicë

Kanë përfunduar tri ndeshjet e fundit të javës së 18-të në Superligën e Kosovës në futboll, të fundit për stinorin vjeshtor.

Igball Jashari prezantohet te FC Prishtina me këngën kushtuar komandantit legjendar, Adem Jasharit

Igball Jashari, anëtar i familjes së komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, është prezantuar si lojtari më i ri i klubit të futbollit FC Prishtina.

Një person i therur nga përplasja në mes tifozëve në ndeshjen Prishtina - Ballkani

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person është therur mbrëmë para ndeshjes futbollistike Prishtina – Ballkani, gjatë përplajes së tifozëve të dyja skuadrave.

Drita i shkakton shumë probleme Prishtinës, Drenica triumfon me shumë mund ndaj Ballkanit

Drenica ka fituar me shumë mund ndaj kampionit të këtij edicionit Ballkanit në kuadër të javës së 35-të në BKT Superligën e Kosovës me rezultat 3...

Arrestohet sulmusi i Prishtinës, Otto John

Klubi futbllistik FC Prishtina ka konfirmuar arrestimin e sulmuesit Otto John.