Postet nga: KB Trepça

‘Torcida’ feston Kupën e Kosovës në qendër të Mitrovicës - VIDEO

Për të gjashtën herë në histori dhe të dy dytën herë radhazi, Klubi i Basketbollit nga Mitrovica “Trepça” ka fituar Kupën e Kosovës.

Peja – Trepça derbi i javës në superligën e basketbollit

Peja – Trepça do të jetë derbi i javës së 19-të në Princ Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Rama: Dhuna e mbrëmshme zbehu edhe gëzimin për fitoren e 'KB Prishtina'

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar për dhunën e mbrëmshme në ndeshjen e basketbollit mes KB Prishtinës dhe KB Trepça.

KB Trepça kërkon nga ‘Torcida’ dhe ‘Plisat’ të mos shkaktojnë probleme

Klubi basketbollistik Trepça, ju ka bërë thirrje dy tifozërive, “Torcida" nga Mitrovia dhe “Plisat" nga Prishtina, që gjatë ndeshjes së sotme në kuadër të ligës ...

Xhiro e 20-të në Superligën e Kosovës në Basketboll, këto janë ndeshjet e sotme

Sot zhvillohet xhiro e 20-të e Superligës së Kosovës në Basketboll.

"Torcidat” distancohen nga sulmi në Pejë

Tifozët e klubit basketbollistik Trepça kanë dalë me një komunikatë për media pas ngjarjes në Pejë.

Golden Eagle Ylli vs Trepça, sfida kryesore e javës së tetë në Superligen e Basketbollit

Gjatë mesjavës do të zhvillohet xhiro e tetë në Superligen e Basketbollit dhe ndeshja ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Trepçës, pritet të jetë sfida kryesore.

Basketboll: Trepça nuk ka të ndalur, triumfon edhe ndaj Pejës

Trepça ka vazhduar me formë të mirë duke e mposhtur Pejën me rezultat 83:66, në kuadër të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në ...