Sulm/ Ilustrim

Sulmohet seksualisht një shtetase e huaj në Prishtinë

Një grua, shtetase e huaj dyshohet se është sulmuar seksualisht në Prishtinë, ka njoftuar Policia në raportin 24 orësh.

Rasti sipas Policisë ka nodhur më 27.02.2024, derisa i dyshuari fillimisht e ka përcjellur viktimën më pas kishte hipur me të në ashensorin e ndërtesës dhe e kishte prekur në pjesët intime.

Viktima ka pësuar edhe lëndime në qafë (gëvishtje).

Rasti është në procedurë hetimore kurse viktima ka pranuar tretman mjekësor.