Postet nga: Gjykata Themelore në Prishtinë

69-vjeçari me vetëm 100 euro të ardhura në muaj, dënohet me 500 euro gjobë nga Gjykata - VIDEO

Merr vetëm 100 euro në muaj, e përpos shpenzimeve të tjera para i duhet t’i ndajë edhe për trajtimin e problemeve shëndetësore që i ka.

Agim Ademi për lirimin e tij nga aktakuza: Në fund triumfoi e drejta!

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka reaguar pasi Gjykata e Prishtinës e liroi atë sot nga aktakuza për veprën penale të ...

Dejan Pantiqit i vazhdohet masa e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj të tjerë

Gjykata Themelore e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale për vazhdim të masës së arrestit shtëpiak edhe për dy muaj të tjerë, ...

Pas raportimit të KALLXO.com, aktakuzë për personin që u cilësua si dëshmitar në sulmin seksual të të miturës në Podujevë

E.S., ishte konsideruar si dëshmitar në një rast të sulmit seksual të një 15-vjeçareje në një shkollë në Podujevë.

Qytetari pretendon se banesën e blerë në 2010 në Prishtinë nuk e mori asnjëherë

Qytetari Arsim Hadri nga Gjakova, po pretendon se në vitin 2010 e ka blerë një banesë në Prishtinë, por edhe pas 12 viteve, ai nuk po arrinë të marrë këtë banesë.

Gjyqtari Valon Kurtaj flet për shpërputhjen e dënimeve në rastet e terrorizmit

Valon Kurtaj, gjyqtar në Departamentin Special në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ka folur për hetimin dhe gjykimin e rasteve që kanë të bëjnë me terrorizmin dhe ...

Dosja: Si u lirua i akuzuari për sulm seksual ndaj nxënëses nga Podujeva

Një vajzë 14 vjeçare ishte sulmuar seksualisht në njërën nga shkollat e Podujevës në nëntor të vitit të kaluar sulmuesi një 19 vjeçar ishte liruar 48 ditë ...

RrGK: Të dyshuarit për dhunimin e 11-vjeçares në Prishtinë të marrin dënimin meritor

Rrjeti i Grave të Kosovës ka kërkuar shqiptimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarve për dhunimin e vajzës 11-vjeçare në Prishtinë.