Postet nga: krushë e madhe

Vidhen para në kishën e cila u hap me forcë në një fshat të Klinës

Policia ka njoftuar se me 03.05.2024 një person ka raportuar se përgjatë muajit prill-maj nga persona të panjohur është hapur me forcë dera e hyrjes së kishës e cila ...

Një i moshuar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Krushë të Madhe

Një burrë është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në fshatin Krushë e Madhe, në komunën e Rahovecit.

T’i gjenin dhe t'i varrosnin eshtrat e djalit të pagjetur - pengu i nënës nga Krusha e Madhe deri në momentin e vdekjes

Në çastet e fundit të jetës së saj, një nënë nga Krusha e Madhe kishte vetëm një peng: a është gjetur trupi i djalit të saj, Aliut.

Promovohet botimi i rrëfimeve të të mbijetuarve të masakrës së Krushës së Madhe - FOTO

Projekti prej 10 vëllimeve “Kujtesa e Kosovës: Rrëfimet e të mbijetuarve të masakrës së Krushës së Madhe”, është promovuar sot, 25.03.2024, në Bibliotekën Kombëtare të ...

'Lufta' me armë në Krushë të Madhe, gjykata vendos për të dyshuarit

Gjykata Themelore e Gjakovës u ka caktuar nga një muaj paraburgim katër të pandehurve në rastin që ndodhi më 24.02.2024 në Krushë të Madhe të Rahovecit.

Rrëfimi për "luftën" mes grabitësve dhe banorëve të Krushës së Madhe

70 gëzhoja plumbash u gjetën në oborr, e disa prej tyre edhe brenda shtëpisë së Bashkim Durakut në Krushë të Madhe të Rahovecit.

Osmani: Synuan ta shfarosin Kosovën, por Kosova do të rrojë përjetë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar disa fotografi të fëmijëve të fshatrave Krushë e Madhe dhe Krushë e Vogël, duke thënë se këto vende ...

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për të gjetur një 25-vjeçare nga Krusha e Madhe (FOTO)

Më 14 nëntor, familja e ka raportuar Dorentina Gashi Spahiun si të zhdukur që nga 9 nëntori i këtij viti.