Shefi i EULEX-it: Të tmerruar nga sulmi i dhunshëm kundër Policisë

Shefi i EULEX-it, Giovanni Pietro Barbano është shprehur i tmerruar me sulmin ndaj Policisë së Kosovës sot në orët e para të mëngjesit.

Pietro Barbano i ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë ndërsa u ka uruar shërim dy pjesëtarëve të tjerë të plagosur.

“Të tmerruar nga sulmi i dhunshëm i sotëm kundër Policisë. Ngushëllimet e mia më të thella familjes së policit të vrarë në krye të detyrës. I uroj shërim të shpejtë dy oficerëve të plagosur”- ka shkruar shefi i EULEX-it.

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës mbeti i vrarë sot në orët e para të mëngjesit si pasojë e një sulmi ndaj Policisë në Banjskë të Zveçanit.

Një polic mbeti i plagosur dhe një tjetër i lënduar, jashtë rrezikut për jetë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se një pjesëtar i grupit të armatosur në veri është gjetur i vdekur.

Dyshohet se persona të armatosur e të maskuar janë brenda manastirit në Banjskë

Vritet një pjesëtar i grupit të armatosur në veri të Kosovës