Postet nga: EULEX

PSD me parullën ‘UÇK nuk mund të gjykohet’ kundërshton vizitën e kryetares së Gjykatës Speciale

Partia Socialdemokrate (PSD), me parullën ‘UÇK nuk mund të gjykohet’ ka kundërshtuar vizitën e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, në Kosovë.

EULEX-i shpëton një familje, vetura u kishte rënë në një kanal anësh rrugës

Derisa po patrullonin në pjesën veriore të Kosovës, pjesëtarë të EULEX-it kanë shpëtuar një familje, vetura e të cilëve kishte rënë në një kanal ...

EULEX-i angazhon ekip të specializuar në veri të Kosovës

Misioni i Bashkimi Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka bërë të ditur se është përforcuar me një ekip të specializuar prej gjashtë këshilltarë...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërti të kufirit me Kosovën.

Ministrja Haxhiu: Mbetjet mortore në Prekaz u përkasin së paku tre individëve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se mbetjet mortore që janë gjetur sot në Prekaz të Poshtëm, të Skenderajt, u përkasin së paku ...

Specialja konfiskoi një telefon ish-këshilltarit të Hashim Thaçit

Bastisjet që janë zhvilluar sot për rreth 4 orë në shtëpinë e Ismail Sylës, ish-këshilltarit të ish-presidentit Hashim Thaçi nga Zyra e Prokurorit të Specializuar e ...

Bastisjet e reja sot në Prishtinë, flasin nga Gjykata Speciale

Zyra e Prokurorit të Specializuar e Gjykatës në Hagë kanë konfirmuar se janë duke vazhduar edhe sot me bastisje në Prishtinë.

Bastisjet në shtëpinë e ish-shefit të AKI-së dhe ish këshilltarit të Hashim Thaçit, deklarohen për Kallxo nga Zyra e Prokurorit të Specializuar

Zyra e Prokurorit të Specializuar e Gjykatës Speciale në Hagë, është duke kryer disa bastisje sot në Kosovë.