Postet nga: Vrasje

Dyshohet se nipi vrau xhaxhain, më pas edhe veten

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin, Mekat të Vlorës.

Makina e krimit, e përdorur në atentatin në Fier, me targa të vjedhura kosovare

Kjo është makina e përdorur nga autorët e vrasjes së 57 vjeçarit Demir Backa në Fier. Makina u gjet e djegur në zonën pranë spitalit të ri ...

Gjilan - I akuzuari për vrasje në tentativë të dajës së tij rrëfehet në Gjykatë

I akuzuar për vrasje në tentativë, Faton Osmani ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë së Gjilanit.

Arrestohet një shkupjan, i dyshuar për vrasjen e nënës së tij

Një 62-vjeçar nga Shkupit është arrestuar sot në orën 7:50 në rrugën “23 Tetori”, për shkak të dyshimit se e ka vrarë nënën e tij 84-vjeç...

Kosovari u qëllua me plumb në kokë nga djali i tij 13-vjeçar

Një 13-vjeçar u padit dhe u dërgua në paraburgim pasi kishte vrarë babain e tij me një plumb në kokë.

E goditi me veturë e më pas shtiu mbi viktimën, arrestihet i dyshuari për tentim vrasje në Gjakovë

Një person i dyshuar për tentim vrasje, është arrestuar në Gjakovë. Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari fillimisht me vetën e tij e ka goditur veturën ...

Ngritët aktakuzë për J.G., i dyshuar se vrau vëllain pas fjalosjes për bagëti

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit J.G., nën dyshimin se ka vrarë vëllain e tij, H.G, pas një mosmarrëveshjeje që ...

Gjatë rikonstruksionit të vendngjarjes Gjykata gjen një predhë plumbi pas 4 vjet të rastit të vrasjes

Gjykata e Mitrovicës, katër vjet pas vrasjes së Dejan Steljiq, ka gjetur në vendin e krimit një predhë të plumbit, që dyshohet të jetë shkrepur nga arma e ...