Postet nga: maqedoni e veriut

Ish-ministrja e Brendshme maqedonase dërgohet në burg

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit ...

Ministri maqedonas: Vendet e rajonit synojnë hapjen e përnjëhershme të kufijve

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka thënë se shtetet e rajonit synojnë hapje të përnjëhershme të kufijve dhe heqjen e ...

Zaev dhe Geer: Sundimi i ligjit, kriter kryesor për integrimin evropian

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, David Geer, vlerëson se sundimi i ligjit mbetet një nga kriteret kryesore në rrugën e këtij vendit ...

Maqedonia e Veriut paralajmëron masa të reja për mbrojtje nga COVID-19

Maqedonia e Veriut po shqyrton mundësinë e vendosjes së masave të reja për mbrojtje nga sëmundja COVID-19, përfshirë: mbajtjen e maskave në ambiente të hapura, forcimin ...

Maqedoni e Veriut: Ndalohen 16 të rinj maqedonas për fyerje ndaj shqiptarëve

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen Gjorç...

6 të vdekur dhe 37 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Gjashtë persona të prekur me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit, derisa janë konfirmuar edhe 37 raste të reja në Maqedoninë e Veriut.

Maqedoni e Veriut, 166 raste të reja me COVID-19

Nga gjithsej 1756 teste të realizuara brenda 24 orëve në Maqedoni të Veriut, janë regjistruar 166 raste të reja me coronavirus.

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut deri në mesnatë duhet të votojë qeverinë e re

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të dielën ka vazhduar debatin për votimin e qeverisë së re që do të drejtohet nga Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së, në koalicion ...