array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Mediana Halili

Mediana Halili

Mediana është  në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Universitetin e Prishtinës, Dega e  Gazetarisë.  Ajo iu bashkua ekipit të KALLXO.com  në shtator të vitit 2019 dhe aktualisht mbanë pozitën e Gazetares Juniore.

Kryesisht është e fokusuar në fushën e qeverisjes lokale por është në eksplorim edhe të fushave të reja duke mos lënë anash as raportimet ditore.

Shprehja e fytyrës i ndryshon kur njerëzit ia ngatërrojnë emrin me Medinë.

OSBE: Mes viteve 2020-2023 në Kosovë 400 nxënës braktisën shkollën, 99% nga komunitetet rom, ashkali, egjiptian

Tri raste të dhunës në familje raportohen në polici, arrestohen të dyshuarit

Versionet e ndryshme për raportimin rreth dyshimit për "atentat" ndaj Kurtit

Kërkoi para për shërimin e një personi që nuk ekziston, arrestohet i dyshuari

‘Ping-pongu’ pozitë-opozitë në procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Bordit të RTK-së

Rizvanolli: 25 mijë qytetarë aplikuan në thirrjet për pajisjet efiçente më 2023

Gjendet automjeti i raportuar si vjedhur, pronari kishte harruar ku e kishte parkuar

Kërkohet paraburgim për pronarin e shtëpisë ku u gjet laboratori i drogës në Leposaviq

Vetura godet një këmbësor në Prizren, pëson lëndime të rënda

Vazhdon raportimi i KPM-së para Komisionit për Media

Durrës, dyshohet se vajza e vrau babain me armë zjarri dhe e varrosi

Çfarë u diskutua në Komisionin ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të bordit të RTK-së?

Zemaj dhe Ramadani përplasen rreth kandidatëve për anëtarë të bordit të RTK-së

Policia gjobit 21-vjeçarin për tejkalim të shpejtësisë në magjistralen Ferizaj-Prishtinë

Asamblistët e Kuvendeve komunale që punojnë edhe në RTK