Postet nga: Veri

Policia për armët në veri: Lokacionet u përkasin pjesëtarëve të grupit terrorist të Banjskës - VIDEO

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka konfiskuar një sasi të konsiderueshme të armatimit gjatë një operacioni policor të ndërmarr të premten  (14.06.2024)  në veri të ...

Policia ekspozon armët e konfiskuara në Mitrovicë të Veriut - FOTO

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka konfiskuar një sasi të armatimit gjatë një operacioni policor në Mitrovicë të Veriut.

Policia gjen sasi armatimi, thërret konferencë të jashtëzakonshme për media në veri

Policia e Kosovës ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme për media në Mitrovicë të Veriut.

302 pozita të lira të punës në katër komunat me shumicë serbe në veri, ftohen qytetarët të aplikojnë në Zyrën e Punësimit

Ministria e Financave ka ftuar punëdhënësit dhe punëkërkuesit në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin ...

Digjen dy vetura me targa serbe në Mitrovicë të Veriut

Dy vetura me targa serbe janë djegur në Mitrovicën e Veriut rreth orës 02:25 sot më 01.06.2024.

Njësitë ilegale bankare, Policia e Kosovës sërish kontrolle në Mitrovicë të Veriut

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një kontroll në një nga njësitë e të ashtuquajturës “Bankë Postare e Kursimeve” (Banka Postanske Stedionica) në Mitrovicë të Veriut.

“Mbetjet e Banjskës”- Çfarë dihet për armatimin e fundit të konfiskuar në veri?

“Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, derisa prezantonte një arsenal armësh ...

BE: Aksioni në veri, dëshmi se autoritetet e Kosovës u japin prioritet "veprimeve të njëanshme"

Bashkimi Europian ka reaguar në lidhje me aksionin që ka ndërmarrë Policia e Kosovës më 20.05.2024, në zyrat financiare në veri të vendit. Zëdhënësi i BE-së, ...