Plagosja e dy grave në Fushë-Kosovë, Policia në kërkim të të dyshuarit

Sot, rreth orës 12:00 në lagjen “Besa-Besë” në Fushë-Kosovë janë plagosur dy gra nga një person.

Të njëjtat sipas policisë janë dërguar për tretman mjekësor ndërsa një i dyshuar tashmë është identifikuar nga forcat e rendit.

“Sot rreth orës 11:45, policia ka marrë informatën për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në rrugën ” Besa Besë” në Fushë Kosovë” – thuhet në njoftim të policisë.

“Bazuar në të dhënat fillestare  dyshohet se nga një person i dyshuar, me armë zjarri janë plagosur dy persona (të dyja të gjinisë femërore), të cilat janë dërguar për tretman mjekësor. Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin  veprimet hetimore për arrestimin e personit të dyshuar ( i cili është identifikuar) si dhe ndriçimin e plotë të rastit” – konfirmoi policia.

Foto nga vendi i ngjarjes, KALLXO.com

Foto nga vendi i ngjarjes, KALLXO.com
Foto nga vendi i ngjarjes, KALLXO.com