Postet nga: Lupç

Plagosja në Lupç të Podujevës, Gjykata cakton paraburgim për 4 nga 5 të dyshuarit

Gjykata e Prishtinës ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit për të pandehurit S.H., F.H., A.H., F.M. ...

Policia për plagosjen në Lupç: Të dyshuarit shkuan në Bërnicë për të raportuar rastin

Katër persona janë plagosur, tre prej tyre me armë zjarri e njëri me thikë, në një incident që ka ndodhur sot, më 01.05.2024, në fshatin Lupç të Podujevës.

Plagosja në Lupç të Podujevës, ndalohen 5 persona

Pesë personave u është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orë si të dyshuar në rastin e plagosjes së katër personave që ka ndodhur në Lupç të Podujevës më 01.05.2024.

Prokuroria jep detaje për plagosjen e 4 personave në Lupç të Podujevës

Katër persona mbetën të plagosur pasditen e 01.05.2024 në fshatin Lupç të Podujevës. Tre nga të lënduarit u plagosën me armë zjarri, ndërsa një tjetë...

Nëna nga Podujeva e raporton të zhdukur vajzën e saj

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mërkurën kanë pranuar një ankesë nga një grua në Podujevë për largimin e vajzës nga shtëpia dhe ...

Gjykata supreme vendos në lidhje me ankesat e mbrojtësve të vëllezërve që sulmuan imamin nga Lupçi

Pas kërkesës (për mbrojtje të ligjshmërisë) së mbrojtësve të të pandehurve  B.M., A.M., si dhe duke vepruar sipas detyrës zyrtare për ...

Zbardhet dosja e Prokurorisë - Imami në Lupç u tentua të vritej

Tre persona po dyshohen se më 21 korrik të këtij viti kanë sulmuar imamin e Xhamisë në fshatin Lupç të Podujevës, Zeqir Berishën.

Dosja e Prokurorisë: Të dyshuarit që sulmuan imamin e Xhamisë në Lupç kanë pasur edhe më herët mosmarrëveshje me të

Tre të pandehurit, B. M., 27 vjeçar, A. M., 29 vjeçar dhe Sh. M., 26 vjeçar, më datën 22 korrik të këtij viti dyshohet se e kanë sulmuar me ...