Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti për ditën e sotme, e premte pritet të jetë i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Po ashtu sipas Institutit, parashihet që kjo e premte të jetë dita më e nxehtë gjatë këtyre pesë ditëve të javës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10gradë Celsius.