Foto: REL

Kaçanik, vidhen para në një xhami

Policia e Kosovës njofton se ka ndodhur një vjedhje në një xhami në Kaçanik.

Spas njoftimit, Policia është informuar se persona të pa njohur kanë hyr në objektin e xhamisë dhe nga aty kanë vjedhur një arkë me para. Shuma ende nuk dihet.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth në fshatin Duraj të Kaçanikut.

Nuk raportohet për të arrestuar ndërsa rasti vazhdon të hetohet, thuhet në raportin e Policisë.