array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Ilirjana Hoti

Ilirjana Hoti

Ilirjana Hoti iu bashkua ekipit të KALLXO.com në korrik të viti 2021 fillimisht si praktikante dhe aktualisht është Gazetare Hulumtuese Juniore.

Ajo është studente në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. 

Gjithashtu është certifikuar si studente e universitetit prestigjioz “Washington State University”, drejtimi Gazetari dhe Media në kuadër të programit “Study of the U.S. Institutes (SUSI) for Student Leaders”.

Në KALLXO.com, Ilirjana është e fokusuar në tema sociale, politikë dhe gjithashtu përkthimin e lajmeve nga mediat e huaja, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë, përfshirë edhe ngjarjet ditore.

Gjakova është vendi prej nga ajo e ka prejardhjen por, theksin gjakovar ia ka “asimiluar” shumë shpejt Prishtina.

Osmani takohet me institucionet e drejtësisë lidhur me çështjen e vrasjeve në bazë gjinore

BBC: Numri i ushtarëve rusë të vdekur në Ukrainë ka kaluar shifrën 50,000

Ahmeti: Asociacioni është zotim që duhet adresuar pas anëtarësimit në Këshill të Europës

Gërvalla thotë se nuk ka informata nëse është liruar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq

Gërvalla: Kërkuam nga QUINT-i dhe BE një reagim më të prerë për atë se çka ndodhi në kufi të Serbisë

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani

Osmani për bllokimin e qytetarëve të Kosovës nga autoritetet e Serbisë: Përgjegjës për këtë është Vuçiq

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Rasti i fundit i femicidit është një thirrje alarmi

Konjufca: Kuvendi është vendi i duhur për të ngritur zërin për barazi gjinore

Konjufca reagon për vrasjen e gruas në Pejë: Është urgjente konsolidimi i mekanizmave të sigurisë

Vrasja e gruas në Pejë, Forumi për Gratë Paqen dhe Sigurinë nis punimet me një minutë heshtje

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Osmani do të zhvillojë një panel me rininë

Punimet në rrjet, KEDS njofton se ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës

Ish-studenti i Edukimit: Xhevat Krasniqi e kishte ngacmuar kolegen në provim

Gjilan, arrestohen dy të kërkuar nga Gjykata, njëri i dënuar për vjedhje të shërbimeve e tjetri për lëndim të rëndë trupor

Pas presidentes sllovene, Osmani takon kreun e shtetit shqiptar Bajram Begajn