Postet nga: Kosovë

Ministria e Shëndetësisë jep arsyet e krijimit të tollovisë për vaksinim

Jeta e mijëra qytetarëve të Kosovës u rrezikua ditën e sotme pasi u krijua tollovi te salla “i Tetori” në Prishtinë nga numri i madh i ...

Shpëtim Thaçi thotë se trajtimi më i mirë i COVID-19 është vaksinimi

Pulmologu në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shpëtim Thaçi, sonte në #KALLXOPernime ka folur për trajtimin e coronavirusit.

CovidRezultatet-2020

113 raste pozitive me COVID-19 regjistrohen në Kosovë

Nga 1,678 mostrave të marrura në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorë...

Katër persona me COVID-19 kanë vdekur për 24 orë

Katër persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Në mesin e tyre është edhe një 56 vjeçar.

Cilat grup mosha do të vaksinohen në fazën e dytë të vaksinimit? (DOKUMENT)

Sipas Planit Shtetëror të Vaksinimit në Kosovë, i publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë fazës së dytë të vaksinimit parashihet të vaksinohen 17 për qind e ...

Pamje - Interesim i lartë i qytetarëve për vaksinim në sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Nga sot ka filluar vaksinimi anti-COVID-19 për personat mbi 65 vjeç, me prioritet personat e regjistruar në platformën e- Kosova.

Rënie e ndjeshme e të prekurve me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike nëpërmes raportit ditor ka njoftuar se nga 1,494 mostra të testuara, 49 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me SARS-CoV-2.

Raporti: Ballkani Perëndimor, një udhëkryq i krimit të organizuar, drogave, azilkërkuesve dhe parave të pista

Rrjeti “Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar” publikoi sot një raport mbi flukset e emigrantëve, drogës dhe parave të pista në Ballkanin Perëndimor.