Postet nga: Kosovë

SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë - Serbi në ditët në vijim

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Kosova dhe Serbia “të arrijnë një marrë...

Paditë SLAPP duan ‘t’i heshtin’ gazetarët dhe aktivistët, kërkohet zgjidhje për Ballkanin Perëndimor

Në Prishtinë është mbajtur një panel diskutimi për të adresuar vështirësitë që po hasin gazetarët dhe aktivistët në Ballkanin Perëndimor dhe jo vetëm ...

Borrell konfirmon se Kosova dhe Serbia kanë pranuar një plan të ri për dialogun

Përfaqësuesi i lartë për politikë të jashtme dhe siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka konfirmuar se Kosova dhe Serbia kanë pranuar një plan të ri pë...

Rrëfimi i papërfunduar...

Krimet ndaj gazetarëve ndërmjet viteve 1998 dhe 2005 në Kosovë nuk janë zbardhur ende.

Zv.ministrja kanadeze tregon pse Kosova nuk është pjesë e Programit të Trajnimit dhe Bashkëpunimit Ushtarak

Në emisionin, “Kallxo Përnime” është duke u transmetuar intervista me zëvendësministren e Zhvillimit Ndërkombëtar të Kanadasë, Anita Vandenbeld.

Gjatë 24 orëve të fundit, tre burra të arrestuar për dhunë në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar se në lidhje me një rast të ndodhur me 18 tetor dje është arrestuar një burrë në Podujevë nën dyshimin se ka ushtruar dhunë ...

Moti sot në Kosovë, temperaturat deri në 24 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se të martën do të ketë mot të ngjashëm, vetëm se parashihen më shumë vranësira të ulëta deri ...

Ekspozitë për Nënë Terezën në Prishtinë - FOTO

Organizuar nga Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës dhe Arkivi Shtetëror i Maqedonisë së Veriut, është hapur sot në Prishtinë ekspozita “Misionarja e bamirësisë-kujtimet e ...